Můj příběh

Poprvé jsem se s mandalami setkala u kolegyně, která si vymalovávala omalovánky mandal pro relax. Mně to nic neříkalo. Nebavilo mě jen si je vybarvovat. Potom přišel seberozvojový kurz, kde byl jeden z úkolů vybarvit nachystanou mandalu. Vybarvila jsem si ji a moc se mi líbila. Myslela jsem si, že tím to skončilo. Jenže jsem se hodně mýlila. Protože tím to  všechno teprve začalo.

Měsíc poté, to jsem byla po operaci a musela jen ležet, jsem došla k závěru, že nastal nejlepší čas přehodnotit svoje životní priority. Hodně jsem četla, hodně poslouchala různé seberozvojové besedy, začala jsem meditovat. A v jedné meditaci ke mně mandaly samy přišly.

Bylo to zvláštní, protože do té doby jsem si myslela, že to vybarvování není pro mě. Jenže mandaly se mi ukázaly v plné kráse s tím, že nemusím jen vybarvovat, že můžu sama TVOŘIT. A to už bylo o něčem jiném. Ráda kreslím, mám ráda geometrii a pravidelnost. To vše je možné při tvorbě mandal spojit. Navíc tyto barevné obrazy v kruhu mají i léčivý a meditační přesah. A to mě moc baví.

Při tvorbě mandal relaxuji. Zároveň se napojím na Vesmír a světelné bytosti. A mandaly vzniknou prouděním této energie přes moji ruku. Během vytváření intuitivních mandal většinou nevím  dopředu, jak budou vypadat. Při tvorbě na zakázku se napojím na toho, komu je mandala určena.

Mandaly vytvářím technikou umělecké akvarelové pastelky a archivní linery. Doplňuji tekutými glitry a tekutými perlami. Do některých mandal vlepuji křišťálové kamínky od českého výrobce Preciosa z Jablonce nad Nisou.

Po dokončení se vždy zeptám, zda je mandala hotová, nebo zda  potřebuje ještě něčím doplnit. Až potom je hotovo. Moc mě těší, když z ohlasů cítím upřímnou radost všech, u kterých mé mandaly našly svůj domov.

A dvojnásob mám radost, když nejsou jen krásným bytovým doplňkem, ale vnáší klid do domovů a duší.

Jak mandaly vznikají