Vaše ohlasy

Právě jsem umístila na zeď dvě mandaly, které vytvořila Zita. Jednu jsem si včera u Zity v ateliéru vybrala já. A jednu uviděl můj pětiletý syn. A bylo jasno, že s námi z Ateliéru Zita odjedou dvě.

No a říkám si dnes, že Zitě vyfotím, na jakých místech jsou. Jak tam z nich energie sála. A…ony prostě nejdou zachytit na foto takové, jaké opravdu jsou.

A Zita mi to říkala, že fota na webu jsou od reality odlišná. Že výběr na webu je…abych si představila její práci…ale že je musím vidět na živo. Že je musím nacítit. Že výběr a předání mandaly jsou…že to musí být mandala pro mne. Že až na místě ucítím

Za prvé jsem si opravdu dle výběru na webu jela pro jinou mandalu. Byla jsem přesvědčena, že to je TA ONA a jiná pro mě už neexistuje. Zita trvala na návštěvě a osobním výběru.

Připravila pohoštění. Dala mi prostor nacítit se. Hrála na bubínek a nechala zahrát i mě a syna. Bylo to hezké hraní a pro mě vibračně silné. A odjela se mnou opravdu jiná mandala. 

A taky chci napsat, jak jsem se se Zitou seznámila. „Náhodou“. Já doprovázela svého syna na pohybový kroužek, Zita vnučku. Řekly jsem si snad tři věty. Už nevím, na co jsem se Zity zeptala. Začala mluvit o mandalách, které maluje

A jak o nich mluvila…jak se propracovala ke svému poslání…co do své práce vkládá…
Nevím, jak bych řekla o sobě…že…je mi 47 a jsem zkrátka bytost …že hru na duchovně smýšlejícího, stavění se do pozice a do světla duchovního člověka…stylizování se do…snahu o to být…
Že zkrátka vycítím.

Zita se nesnažila zapůsobit. Naopak skromnost a pokora, láska a víra. Jedinou její jistotou naplno se věnovat zrození mandal, byla víra. Že toto je její cesta.
Za hodinu už byla u mě v domě a já věděla, že si přeji, aby tato žena namalovala mandalu do mého vysněného prostoru, 40m2 velké místnosti, prostoru vybudovaného pro meditace, duchovní semináře, fyzioterapeutickou prací, kde psychosomatika, sebepoznání, uvědomění, přijetí odpovědnosti za svůj život jsou…součástí léčení.

No a ještě podotknu. S mandalami jsem se nesetkala poprvé. Dokonce jsem i jednu dostala. I si nějaké malé koupila. A…možná jen nebyl pravý čas pro ně. Nicméně, já je necítila.

Nicméně, jsem přesvědčená, že nejen čas. Ale kdo ty mandaly stvořil. S jakým záměrem, láskou. A jak je předává dál.

Že to je právě to PROČ DOPORUČIJI MANDALY PRÁVĚ OD ZITY.

Mgr. Věra Špálová Kuchařová

Mandala z řady Vesmírné

"Při pohledu na mandalu, kterou jsi pro mě vytvořila, jsem prostě najednou jinde, ve světě stromů, které miluji a obdivuji."
Eva
Mandala z řady Duhová krása
"Děkuji za kousek Tvé darované harmonie."
Lenka
Mandala z řady Duhová krása
"Mandala mi visí nad postelí. Večer mi pomáhá se zklidnit a usnout. A ráno naopak vstát s čistou hlavou do nového dne."
Lenka
Mandala z řady Duhová krása